مرکز خرید انواع دام زنده، فروش و عرضه بهترین دام با قیمت مناسب در تهران

بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب

06 دی ، 1400
مرکز خرید دام زنده

انواع کباب، مورد علاقه ما ایرانیان است که دارای تنوع بسیار زیادی می باشد. برای درست کردن یک کباب خوب باید بدانید که بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب های مختلف، کدام بخش است. انتخاب درست شما در این زمینه کمک می کند تا غذایی فوق العاده و لذیذ داشته باشید. البته این غذا در بسیاری از کشورهای همسایه نیز مورد پسند بوده و از قسمت های مختلف بدن گوسفند برای پخت کباب های مختلف استفاده می کنند. به طور مثال، بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب کوبیده، استفاده از قلوه گاه و یا سینه گوسفند می باشد.

با در مرکز خرید دام زنده همراه باشید تا شما عزیزان را به بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب بیشتر آشنا کنیم.

گوشت گوسفندی چیست؟

قطعا یکی از بهترین و لطیف ترین نوع کباب، می تواند کباب گوشت گوسفند باشد زیرا نه تنها بسیار نرم و لطیف می باشد بلکه بسیار لذیذ نیز خواهد بود. بدن گوسفند را می توان به بخش های مختلفی تقسیم کرد که هر قسمت از آن برای پخت کبابی خاص مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب صحیح در این مورد می تواند در کیفیت غذای شما بسیار اثرگذار باشد.

گوشت گوسفند دارای بافتی نرم و لطیف است و چربی مناسبی برای پخت برخی از غذاها از جمله کباب دارد که این موضوع باعث می شود تا بتوانید غذایی لذیذ را با کمک آن طبخ نمایید. البته برای طبخ برخی از کباب ها مانند کباب کوبیده می توان از گوشت گوسفند مخلوط با گوشت گوساله استفاده کرد.

اعضای مختلف گوسفنداعضای مختلف گوسفند

مناسب ترین و بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب

یکی از شروط درست کردن یک کباب لذیذ، استفاده درست از گوشت مناسب می باشد. یعنی برای پخت هر نوع کبابی از کدام قسمت بدن حیوان مورد نظر باید استفاده نمایید. به طور مثال نمی توانید از گوشت دنده برای پخت کباب کوبیده استفاده کنید زیرا قطعا این بخش از گوسفند برای کباب کوبیده مناسب نخواهد بود. باید بدانید که بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب کدام قسمت است تا بر همین اساس بتوانید نوع کباب را مشخص کرده و غذایی لذیذ را طبخ نمایید.

کباب برگ و مناسب ترین قسمت گوسفند برای پخت آن

از لطیف ترین بخش های بدن گوسفند که برای پخت کباب نیز بسیار مناسب است، راسته گوسفند می باشد. گوشت راسته گوسفند بسیار نرم و لطیف و خوش خوراک می باشد. راسته گوسفند در اطراف ستون فقرات قرار دارد و چون نسبت به سایر اعضای گوسفند مانند ران، تحرک کمتری داشته، بسیار نرم و لطیف می باشد.

اندازه بودن چربی این بخش از گوشت گوسفند و لطافت آن باعث شده تا در پخت کباب برگ از این گوشت استفاده شود. البته برخی از افراد از گوشت فیله نیز برای طبخ این کباب استفاده می کنند. اما در هر صورت استفاده از این قسمت از بدن گوسفند باعث می شود تا کباب برگ فوق العاده نرمی داشته باشید.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با ویژگی های گوشت گوسفندی تازه و سالم

آشنایی با روش های طعم دار کردن گوشت گوسفندی

بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای خورشت کدام است

بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب کوبیده

یکی از کباب های محبوب و پرطرفدار، کباب کوبیده است. درست است که برخی از افراد برای پخت این کباب از گوشت گوساله استفاده می کنند اما در صورتی که می خواهید کبابی لذیذ و فوق العاده خوش طعم داشته باشید باید از گوشت گوسفند در طبخ آن استفاده نمایید. بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب کوبیده، گوشت قلوه گاه و سینه گوسفند می باشد که برای لذیذ تر شدن و برقراری تعادل در میزان چربی آن، با گوشت گوساله مخلوط می شود. قلوه گاه گوشت کنار دنده ها می باشد.

بهترین قسمت های گوشت گوسفندی برای کباببهترین قسمت های گوشت گوسفندی برای کباب

کباب چنجه یکی از کباب های فوق العاده و گوشت مناسب آن

یکی دیگر از کباب ها که طرفداران زیادی دارد و قطعا برای لذیذ تر بودن باید از گوشت مناسب در آن استفاده کرد، کباب چنجه است. بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب چنجه فیله گوسفند می باشد. این قسمت از بدن گوسفند که در بخش پشتی کمر و جگر سفید قرار دارد، یکی از بهترین و نرم ترین قسمت ها می باشد.

شیشلیک یا دنده کباب

یکی دیگر از کباب های پرطرفدار را با نام کباب شیشلیک می شناسیم که در برخی از شهرها آن را با نام دنده کباب نیز می شناسند. بهترین قسمت گوشت گوسفند برای طبخ کباب شیشلیک، دنده گوسفند می باشد. گوشت این قسمت دارای بافتی نرم و لطیف و البته کمی چرب است که به همین دلیل نیز برخی از افراد این کباب را دوست دارند.

گوشت مغز ران، سینه و شانه گوسفند

همانطور که می دانید کباب های دیگری نیز با کمک گوشت گوسفند طبخ می شود که هر کدام به دلیل نوع گوشت مصرفی دارای طعم خاص خود می باشند. به طور مثال بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب حسینی که آن را با کمک سیخ های چوبی به سیخ کشیده و کباب می کنند، گوشت مغز ران و یا استفاده از گوشت کعب ران گوسفند می باشد. در پخت این کباب گوشت را مزه دار کرده و آن را همراه با سایر سبزیجات به سیخ می کشند و کباب می کنند.

شانه گوسفند نیز دارای استخوان بیشتری نسبت به ران گوسفند می باشد و بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب های با استخوان و بی استخوان خواهد بود که در کنار سبزیجات کباب می شود.

بهترین گوشت گوسفند برای کباببهترین گوشت گوسفند برای کباب

یکی دیگر از بخش های بدن گوسفند، بخش زیرین شکم آن یا همان گوشت سینه گوسفند است. از این قسمت نیز برای پخت کباب البته در کنار سبزیجات استفاده می شود اما نکته ای که باید در پخت این قسمت در نظر داشته باشید این است که این گوشت باید به آرامی پخته شود تا کم کم چربی آن از گوشت جدا شود و بتواند مزه خوبی داشته باشد. پخت آرام این گوشت باعث می شود تا طعم سبزیجات با گوشت به خوبی ادغام و بسیار کباب خوشمزه ای داشته باشیم.

البته سایر بخش های بدن گوسفند نیز برای کباب های مختلف استفاده می شود که شاید مقوله جدایی از گوشت ها باشند مانند کباب جگر، دل و یا قلوه گوسفند که طرفداران خاص خود را دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
میانگین امتیاز کاربران | امتیاز 3/5 از 5 (از 34 رای)